BESPLATNA dostava za 3 i više artikala

  /    /  Clio, Psihologija  /  Psihologija moralaDžonatan Hajt

Psihologija morala
Džonatan Hajt

46.00KM

„Džonatan Hajt je jedan od najpametnijih i najkreativnijih psihologa na svetu, a njegova najnovija knjiga je izvanredno dostignuće – hrabro, briljantno i elokventno istraživanje najvažnijih pitanja današnjice. Promeniće  način na koji razmišljate o liberalima i konzervativcima, ateizmu i religiji, dobru i zlu. Ovo je knjiga o kojoj će svi pričati.“

– iz recenzije prof. dr Pola Bluma (Univerzitet Jejl)

Kategorije: , Oznaka:

Dodatne informacije

Izdavač

Format

225×165

Broj strana

440

Pismo

latinica

Povez

Broširani povez

Godina izdanja

2022

ISBN

9788671026680

Opis

 

Studija Psihologija morala Džonatana Hajta, jednog od najeminentnijih psihologa današnjice, posvećena je pitanju zašto nam je toliko teško da se složimo, odnosno, zbog čega se toliko lako delimo u neprijateljske tabore, od kojih je svaki uveren u vlastitu ispravnost.

Moralnost je, zaključuje Hajt, izvanredan ljudski kapacitet koji je omogućio nastanak civilizacije. Upravo zahvaljujući složenoj moralnoj psihologiji, napustili smo šume i savane i osvojili zadovoljstvo i izuzetan mir modernih društava za svega nekoliko hiljada godina. Vodeći čitaoca na putovanje kroz ljudsku prirodu i istoriju iz perspektive psihologije morala, autor želi da ga podstakne na nov način promišljanja o dvema temama koje ljude najviše okupiraju, a u isti mah najviše uznemiruju i razdvajaju: politici i religiji. Ostrašćenost i ljutnju koje dispute o njima prate, Hajt nastoji da zameni divljenjem, zapitanošću i radoznalošću. On izražava nadu da će ova knjiga doprineti ne samo tome da razgovori o moralnosti, politici i religiji postanu uobičajeni, uljudniji i zabavniji, nego i da će nam, u krajnjem, pomoći da se složimo.

 

 

S. Markovića 11, Banja Luka + 387 66 119 142 info@biblioner.ba
Newsletter
Brza i sigurna kupovina